Вчена з України увійшла до рейтингу інноваторів за версією журнала MIT Technology Review

Українка Ольга Дудченко ввійшла до рейтингу інноваторів «35 до 35», який щорічно складає журнал MIT Technology Review Массачусетського технологічного інституту (США).

Про це йдеться на сайті видання MIT Technology Review.

Як зазначається, 34-річна українка Ольга Дудченко є випускницею Медичного коледжу Бейлора і Університету Райса. Вона розробила метод «розшифровки» геномів тварин, що помирають.

Сучасні машини для секвенування генів працюють дуже швидко, зчитуючи ДНК арахісу, баклажана або броненосця за два дні. Але те, що вони видають, – це мільярди неорганізованих фрагментів коду ДНК. Ольга Дудченко допомогла поєднати ці шматочки в правильному порядку, щоб виявити фактичний геном – швидше і дешевше.

Дудченко використовує Hi-C – метод, спочатку розроблений для вивчення того, як складаються хромосоми, щоб показати, які фрагменти ДНК знаходяться фізично близько один до одного. У поєднанні з методами і алгоритмами Дудченко, він допомагає спростити складання геномів.

Наприкінці 2018 року Дудченко та її колеги поділилися першими результатами свого «ДНК-зоопарку», в якому вже є наскрізні послідовності хромосом для більш ніж 50 видів, включаючи гепарда, червону панду і бразильського дикобраза. З огляду на те, що в сучасному світі ці види тварин все сильніше схильні до вимирання, одного разу їх ДНК можуть стати всім, що від них залишилося.

Перед вченими тепер стоїть завдання охарактеризувати геном кожного виду на Землі. Зоопарк ДНК (де Дудченко називають «головним зоологом») публікує нові дані щотижня.

Як відомо, MIT Technology Review з 1999 року щорічно випускає рейтинг інноваторів. «35 до 35» представляє список молодих вчених до 35 років, які роблять важливий вклад в науку. Це можуть бути представники різних сфер – від біології до комп’ютерних наук.

Поділитися у соцмережі:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Телефонуйте нам

Телефон:

+38 (095) 646-59-09

Надіслати повідомлення

Пошта:

vinnytsiamci@gmail.com

Адреса

Україна, м.Вінниця, вул.Соборна, 59

Ми в соц.мережах