На території майбутнього Інноваційно-технологічного парку «Кристал» відбувся фестиваль сучасного мистецтва Air ГогольFest

20 жовтня пройшов третій день фестивалю сучасного мистецтва AIR GogolFest 2019, який відбувся на території майбутнього Інноваційно-технологічного парку «Кристал». Найяскравішими подіями цього дня стали: імерсійна вистава від Дикого Театру «Кайдаші» та інклюзивний перфоманс «Unlimited: Дотик» від творчої майстерні «Harmonia».

На головній музичній сцені виступили харківський гурт Лінія Маннергейма, українська хіп-хоп сенсація Alyona Alyona. Довгоочікуваним хедлайнером останнього дня фестивалю став відомий український гурт Вагоновожаті.

Вистава “Кайдаші 2.0” на фестивалі сучасного мистецтва Air ГогольFest. Вінниця, Україна.

Загалом, упродовж трьох днів проведення фестивалю відбулось близько 100 подій. Його відвідали 13 000 людей. Зокрема, до дитячої програми долучилися майже 500 маленьких глядачів. Фото – за посиланням https://www.flickr.com/photos/thegogolfest/albums

Атмосфера фестивалю сучасного мистецтва Air ГогольFest. Вінниця, Україна, 2019.

Програмна директорка фестивалю сучасного мистецтва AIR GogolFest Анна Басова:

«Наші очікування більш, ніж здійснилися. Цього року фестиваль відвідало значно більше людей, аніж попереднього. Люди прийшли відкриті та взаємодіяли з тим, що довкола них відбулось та були із цим в діалозі.

Цьогоріч на фестивалі було значно більше подій, у нас були потужні програми (музична, театральна, дитяча, освітня, візуальна, поетично-перформативна). Також цього року збільшилась кількість міжнародних проектів. До прикладу, половину театральної програми складали іноземні учасники: театри з Литви, Швейцарії, Німеччини, Румунії, Великобританії. Це дає місцевим виконавцям можливість потенційно співпрацювати з іноземними митцями. Велику частину програми складали й вінницькі учасники, яких палко підтримували місцеві глядачі.

Alyona Alyona на фестивалі сучасного мистецтва Air ГогольFest. Вінниця, Україна, 2019.
Alyona Alyona на фестивалі сучасного мистецтва Air ГогольFest. Вінниця, Україна, 2019.

У рамках театральної програми відбулось 10 подій для дорослих та дітей: опера-реквієм «IYOV» від режисера Влада Троїцького, німецько-українська перформативна резиденція Mueller Mashinen Raum від берлінського театру Neues Kuenstler Theatre Berlin та рейв-бенду ЦеШо, швейцарська моновистава «The Sensemaker», вистава від вінницьких акторів «Малюнки Марка Кропивницького», перформанс від вінницького театру «Коло Світла» «Коло: Клітка», дитяча вистава від литовської хореографині «Кольорові ігри», лялькова вистава для дітей від британського театру «The Fetch Theater» «На схід від Сонця, на захід він Місяця», імерсійна вистава від Дикого Театру «Кайдаші», перфоманс від вінницького театру «Коло Світла» «Коло: Планета» та інклюзивний перфоманс «Unlimited: Дотик» від творчої майстерні «Harmonia».

Атмосфера фестивалю сучасного мистецтва Air ГогольFest. Вінниця, Україна.

На головній музичній сцені відбулось 16 виступів: дніпровський електро-акустичний колектив DZ’OB, соціальний рейв-бенд ЦеШо, румунський хіп-хоп гурт Subcarpati, харківський гурт Лінія Маннергейма, українська хіп-хоп сенсація Alyona Alyona, відомий український гурт Вагоновожаті, а також українські виконавці Space of Variations, WaveWalkers, Hypnotunes, ZFEELZ, Курносая Дура, UNSLEEPING, Our Atlantic, Reve ta Stohne, Ocean Bloom.

Subcarpati на фестивалі сучасного мистецтва Air ГогольFest. Вінниця, Україна, 2019.

Запальні нічні вечірки відбулись на локаціях Вентиляційна та Бункер, де виступали українські діджеї.

Subcarpati на фестивалі сучасного мистецтва Air ГогольFest. Вінниця, Україна, 2019.

Цікавим AIR GogolFest 2019видався і для наймолодших відвідувачів. Окрім дитячої театральної програми для дітей організатори влаштували дитячу зону, на якій відбулось 20 заходів: майстер-класи, перформанси, екскурсії, уроки тощо.

Майстер-клас: гончарне коло/ліплення з глини. Фестиваль сучасного мистецтва Air ГогольFest. Вінниця, Україна, 2019.

У рамках освітньої програми відбулось 27 подій. Серед них: лекції, кінопокази, презентації, відеовистави, зокрема показ опери «Nero» на судноремонтному заводі у Маріуполі від режисера Влада Троїцького, тощо. Наскрізна тема вінницької освітньої програми «Гімназія» – video on air. Учасники та гості фестивалю говорили про відео як елемент великої культурної індустрії: про технології у театрі та анімацію, феномени українського youtube та про відео як документ епохи.

Візуальна програма на фестивалі отримала назву AGA. Це – серія авторських та групових мистецьких проектів від художників із різних міст України. Головний меседж Air ГогольFest – людині мистецтво потрібно, як повітря – є, водночас, і темою для митців.

Атмосфера фестивалю сучасного мистецтва Air ГогольFest. Вінниця, Україна.

Атмосфера фестивалю сучасного мистецтва Air ГогольFest. Вінниця, Україна.
Атмосфера фестивалю сучасного мистецтва Air ГогольFest. Вінниця, Україна.
Атмосфера фестивалю сучасного мистецтва Air ГогольFest. Вінниця, Україна, 2019.

GOGOLFEST – міжнародний мультидисциплінарний циклічний фестиваль сучасного мистецтва. Цьогоріч увійшов до топ-5 найкращих фестивалів Європи за рейтингом EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) та отримав офіційний лейбл. За час існування, з 2007 до 2019 р., GOGOLFEST відвідали 585 тис. глядачів, на 16 локаціях у 4 містах відбулося 4 тис. подій, в яких взяли участь 20 500 українських та 1200 закордонних митців з понад 40 країн світу.

Поділитися у соцмережі:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Телефонуйте нам

Телефон:

+38 (095) 646-59-09

Надіслати повідомлення

Пошта:

vinnytsiamci@gmail.com

Адреса

Україна, м.Вінниця, вул.Соборна, 59

Ми в соц.мережах